RN731JTTD6731C25
Mfr.Part #
RN731JTTD6731C25
Description
RES 6.73K OHM 0.25% 1/16W 0603
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W
Package / Case :
0603 (1608 Metric)
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Working Voltage :
75V
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
JESD-609 Code :
e3
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Tolerance :
±0.25%
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Resistance :
6.73kOhm
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Datasheets
RN731JTTD6731C25
KOA Speer Electronics, Inc. RN731JTTD6731C25
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RN73 Series, Thin Film, 6.73kOhm, 0.063W 1/16W, ±0.25%, -55°C~155°C