RN731JTTD6731B50
Mfr.Part #
RN731JTTD6731B50
Description
RES 6.73K OHM 0.1% 1/16W 0603
EAR99
Power Rating :
63mW
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W
1 (Unlimited)
Termination :
SMD/SMT
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Tolerance :
±0.1%
WRAPAROUND
Pbfree Code :
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Case Code (Imperial) :
Height :
450μm
Packing Method :
TR, PUNCHED PAPER, 7 INCH
Voltage - Rated :
50V