RN731JTTD6731B25
Mfr.Part #
RN731JTTD6731B25
Description
RES 6.73K OHM 0.1% 1/16W 0603
Chip Resistor - Surface Mount
Case Code (Metric) :
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Voltage - Rated :
50V
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Pbfree Code :
yes
Tolerance :
±0.1%
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W
Terminal Shape :
WRAPAROUND
Termination :
SMD/SMT
Composition :
Thin Film
Power Rating :
63mW