RN731JTTD6731B05
Mfr.Part #
RN731JTTD6731B05
Description
RES 6.73K OHM 0.1% 1/16W 0603
Tolerance :
±0.1%
Temperature Coefficient :
±5ppm/°C
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Mounting Feature :
Surface Mount
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Additional Feature :
Ultra Precision
2
JESD-609 Code :
e3
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Surface Mount :
yes
Working Voltage :
75V
Resistance :
6.73kOhm
WRAPAROUND
Datasheets
RN731JTTD6731B05
KOA Speer Electronics, Inc. RN731JTTD6731B05
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RN73 Series, Thin Film, 6.73kOhm, 0.063W 1/16W, ±0.1%, -55°C~155°C