RN731JTTD6731A10
Mfr.Part #
RN731JTTD6731A10
Description
RES 6.73K OHM 0.05% 1/16W 0603
Terminal Shape :
WRAPAROUND
Working Voltage :
75V
Resistance :
6.73kOhm
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Temperature Coefficient :
±10ppm/°C