RN731JTTD6730F50
Mfr.Part #
RN731JTTD6730F50
Description
RES 673 OHM 1% 1/16W 0603
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W
Termination :
SMD/SMT
Terminal Shape :
WRAPAROUND
Additional Feature :
Ultra Precision
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Case Code (Imperial) :
EAR99
Voltage - Rated :
50V
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Tolerance :
±1%
Height :
450μm
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Weight :
2.012816mg
Resistance :
673Ohm
TR, PUNCHED PAPER, 7 INCH
JESD-609 Code :
e3
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
ROHS3 Compliant
Case Code (Metric) :
Power Rating :
63mW
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Datasheets
RN731JTTD6730F50
KOA Speer Electronics, Inc. RN731JTTD6730F50
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RN73 Series, Thin Film, 673Ohm, 0.063W 1/16W, ±1%, -55°C~155°C