RN731JTTD6730F25
Mfr.Part #
RN731JTTD6730F25
Description
RES 673 OHM 1% 1/16W 0603
Resistance :
673Ohm
Additional Feature :
Ultra Precision
FIXED RESISTOR
Case Code (Metric) :
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Case Code (Imperial) :
Height :
450μm
Weight :
2.012816mg
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Power Rating :
63mW
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Voltage - Rated :
50V
Operating Temperature :
-55°C~155°C
EAR99
Termination :
SMD/SMT
Terminal Shape :
WRAPAROUND
Tolerance :
±1%