RN731JTTD6730F10
Mfr.Part #
RN731JTTD6730F10
Description
RES 673 OHM 1% 1/16W 0603
Surface Mount
Working Voltage :
75V
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W
Tolerance :
±1%
Temperature Coefficient :
±10ppm/°C
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
2
Additional Feature :
Ultra Precision
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Operating Temperature :
-55°C~155°C