RN731JTTD6730D25
Mfr.Part #
RN731JTTD6730D25
Description
RES 673 OHM 0.5% 1/16W 0603
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Tolerance :
±0.5%
Terminal Shape :
WRAPAROUND
Composition :
Thin Film
Power Rating :
63mW
Moisture Resistant
Pbfree Code :
yes
Resistance :
673Ohm
Case Code (Imperial) :
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Case Code (Metric) :
JESD-609 Code :
e3
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W
Mounting Feature :
Surface Mount
Voltage - Rated :
50V
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Construction :
RECTANGULAR PACKAGE
Termination :
SMD/SMT
TR, PUNCHED PAPER, 7 INCH
Datasheets
RN731JTTD6730D25
KOA Speer Electronics, Inc. RN731JTTD6730D25
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RN73 Series, Thin Film, 673Ohm, 0.063W 1/16W, ±0.5%, -55°C~155°C