RN731JTTD6730D100
Mfr.Part #
RN731JTTD6730D100
Description
RES 673 OHM 0.5% 1/16W 0603
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W
yes
Case Code (Imperial) :
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Case Code (Metric) :
Package / Case :
0603 (1608 Metric)
Termination :
SMD/SMT
Tolerance :
±0.5%
Thin Film
Voltage - Rated :
50V
Resistance :
673Ohm
Moisture Resistant
Height :
450μm
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Power Rating :
63mW