RN731JTTD6730B50
Mfr.Part #
RN731JTTD6730B50
Description
RES 673 OHM 0.1% 1/16W 0603
Moisture Resistant
Case Code (Metric) :
Resistance :
673Ohm
Case Code (Imperial) :
Termination :
SMD/SMT
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
JESD-609 Code :
e3
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
EAR99
Power Rating :
63mW
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Pbfree Code :
TR, PUNCHED PAPER, 7 INCH
Weight :
2.012816mg
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Terminal Finish :
Matte Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
Voltage - Rated :
50V
Tolerance :
±0.1%
Surface Mount :
yes
Height :
450μm
2
Additional Feature :
Ultra Precision
Datasheets
RN731JTTD6730B50
KOA Speer Electronics, Inc. RN731JTTD6730B50
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RN73 Series, Thin Film, 673Ohm, 0.063W 1/16W, ±0.1%, -55°C~155°C