RN731JTTD6730B25
Mfr.Part #
RN731JTTD6730B25
Description
RES 673 OHM 0.1% 1/16W 0603
Chip Resistor - Surface Mount
Power Rating :
63mW
Resistance :
673Ohm
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Pbfree Code :
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W
Case Code (Metric) :
Composition :
Thin Film
Case Code (Imperial) :
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
RECTANGULAR PACKAGE
Termination :
SMD/SMT
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
0603 (1608 Metric)
Weight :
2.012816mg
Voltage - Rated :
50V
Additional Feature :
Ultra Precision
Mounting Feature :
Surface Mount
Height :
450μm
Tolerance :
±0.1%