RN731JTTD6730B10
Mfr.Part #
RN731JTTD6730B10
Description
RES 673 OHM 0.1% 1/16W 0603
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Temperature Coefficient :
±10ppm/°C
Tolerance :
±0.1%
Additional Feature :
Ultra Precision
Tape and Reel (TR)
Working Voltage :
75V
Resistance :
673Ohm
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm