RN731JTTD66R5F25
Mfr.Part #
RN731JTTD66R5F25
Description
RES 66.5 OHM 1% 1/16W 0603
Moisture Resistant
Case Code (Metric) :
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W
Tolerance :
±1%
Case Code (Imperial) :
Resistance :
66.5Ohm
Power Rating :
63mW
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
JESD-609 Code :
e3
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Construction :
RECTANGULAR PACKAGE
Voltage - Rated :
50V
Additional Feature :
Ultra Precision
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Number of Terminations :
2
Pbfree Code :
Operating Temperature :
-55°C~155°C
1 (Unlimited)
Termination :
SMD/SMT
EAR99
Datasheets
RN731JTTD66R5F25
KOA Speer Electronics, Inc. RN731JTTD66R5F25
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RN73 Series, Thin Film, 66.5Ohm, 0.063W 1/16W, ±1%, -55°C~155°C