RN731JTTD6652D50
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
RN731JTTD6652D50
Manufacturer
KOA Speer Electronics, Inc.
Package / Case
0603 (1608 Metric)
Datasheet
Download
Description
RES 66.5K OHM 0.5% 1/16W 0603
Manufacturer :
KOA Speer Electronics, Inc.
Product Category :
Chip Resistor - Surface Mount
Number of Terminations :
2
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W
Pbfree Code :
yes
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Package / Case :
0603 (1608 Metric)
Composition :
Thin Film
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Construction :
RECTANGULAR PACKAGE
Working Voltage :
75V
ECCN Code :
EAR99
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Feature :
Moisture Resistant
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Resistance :
66.5kOhm
Mounting Feature :
Surface Mount
Tolerance :
±0.5%
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C