RN731JTTD6652D100
Mfr.Part #
RN731JTTD6652D100
Description
RES 66.5K OHM 0.5% 1/16W 0603
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Weight :
2.012816mg
Termination :
SMD/SMT
Operating Temperature :
-55°C~155°C
TR, PUNCHED PAPER, 7 INCH
Voltage - Rated :
50V
ECCN Code :
EAR99
JESD-609 Code :
e3
Power Rating :
63mW
Resistance :
66.5kOhm
Composition :
Thin Film
Case Code (Imperial) :
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W
Case Code (Metric) :
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Tolerance :
±0.5%
FIXED RESISTOR
Height :
450μm
Terminal Finish :
Matte Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
Datasheets
RN731JTTD6652D100
KOA Speer Electronics, Inc. RN731JTTD6652D100
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RN73 Series, Thin Film, 66.5kOhm, 0.063W 1/16W, ±0.5%, -55°C~155°C