RN731JTTD6652B50
Mfr.Part #
RN731JTTD6652B50
Description
RES 66.5K OHM 0.1% 1/16W 0603
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Tape and Reel (TR)
Case Code (Metric) :
Voltage - Rated :
50V
Additional Feature :
Ultra Precision
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Tolerance :
±0.1%
Feature :
Moisture Resistant
Termination :
SMD/SMT
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
JESD-609 Code :
e3
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W
Resistance :
66.5kOhm
Case Code (Imperial) :
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Power Rating :
63mW
Construction :
RECTANGULAR PACKAGE
Terminal Finish :
Matte Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
Datasheets
RN731JTTD6652B50
KOA Speer Electronics, Inc. RN731JTTD6652B50
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RN73 Series, Thin Film, 66.5kOhm, 0.063W 1/16W, ±0.1%, -55°C~155°C