RN731JTTD6652B25
Mfr.Part #
RN731JTTD6652B25
Description
RES 66.5K OHM 0.1% 1/16W 0603
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Height :
450μm
Case Code (Metric) :
Voltage - Rated :
50V
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Terminal Finish :
Matte Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
Additional Feature :
Ultra Precision
Resistance :
66.5kOhm
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W
Mounting Feature :
Surface Mount
Weight :
2.012816mg
Tolerance :
±0.1%
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
TR, PUNCHED PAPER, 7 INCH
JESD-609 Code :
e3
Case Code (Imperial) :
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
RN73
Termination :
SMD/SMT
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Power Rating :
63mW
Datasheets
RN731JTTD6652B25
KOA Speer Electronics, Inc. RN731JTTD6652B25
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RN73 Series, Thin Film, 66.5kOhm, 0.063W 1/16W, ±0.1%, -55°C~155°C