RN731JTTD6651F50
Mfr.Part #
RN731JTTD6651F50
Description
RES 6.65K OHM 1% 1/16W 0603
ROHS3 Compliant
Weight :
2.012816mg
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Tape and Reel (TR)
Voltage - Rated :
50V
Tolerance :
±1%
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Power Rating :
63mW
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Surface Mount :
yes
Case Code (Metric) :
Resistance :
6.65kOhm
Pbfree Code :
yes
Additional Feature :
Ultra Precision
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Height :
450μm
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W
Power (Watts) :
0.063W 1/16W