RN731JTTD6651C10
Mfr.Part #
RN731JTTD6651C10
Description
RES 6.65K OHM 0.25% 1/16W 0603
Chip Resistor - Surface Mount
Working Voltage :
75V
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Temperature Coefficient :
±10ppm/°C
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Resistance :
6.65kOhm
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Tolerance :
±0.25%
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Datasheets
RN731JTTD6651C10
KOA Speer Electronics, Inc. RN731JTTD6651C10
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RN73 Series, Thin Film, 6.65kOhm, 0.063W 1/16W, ±0.25%, -55°C~155°C