RN731JTTD6651A25
Mfr.Part #
RN731JTTD6651A25
Description
RES 6.65K OHM 0.05% 1/16W 0603
Moisture Resistant
Working Voltage :
75V
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Terminal Shape :
WRAPAROUND
JESD-609 Code :
e3
Resistance :
6.65kOhm
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W
Additional Feature :
Ultra Precision
Tolerance :
±0.05%
FIXED RESISTOR
Pbfree Code :
2
Datasheets
RN731JTTD6651A25
KOA Speer Electronics, Inc. RN731JTTD6651A25
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RN73 Series, Thin Film, 6.65kOhm, 0.063W 1/16W, ±0.05%, -55°C~155°C