RN731JTTD6651A10
Mfr.Part #
RN731JTTD6651A10
Description
RES 6.65K OHM 0.05% 1/16W 0603
Moisture Resistant
Pbfree Code :
yes
Additional Feature :
Ultra Precision
Tolerance :
±0.05%
FIXED RESISTOR
JESD-609 Code :
e3
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Temperature Coefficient :
±10ppm/°C
Resistance :
6.65kOhm
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W
ECCN Code :
EAR99
Working Voltage :
75V
Datasheets
RN731JTTD6651A10
KOA Speer Electronics, Inc. RN731JTTD6651A10
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RN73 Series, Thin Film, 6.65kOhm, 0.063W 1/16W, ±0.05%, -55°C~155°C