RN731JTTD6650F50
Mfr.Part #
RN731JTTD6650F50
Description
RES 665 OHM 1% 1/16W 0603
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W
Tolerance :
±1%
Power Rating :
63mW
Resistance :
665Ohm
Additional Feature :
Ultra Precision
Height :
450μm
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
2
Weight :
2.012816mg
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
1 (Unlimited)
Voltage - Rated :
50V
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Termination :
SMD/SMT
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Case Code (Imperial) :
Series :
RN73
Case Code (Metric) :
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C