RN731JTTD6650F100
Mfr.Part #
RN731JTTD6650F100
Description
RES 665 OHM 1% 1/16W 0603
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
JESD-609 Code :
e3
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Tape and Reel (TR)
Case Code (Metric) :
Resistor Type :
FIXED RESISTOR
Additional Feature :
Ultra Precision
Tolerance :
±1%
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Construction :
RECTANGULAR PACKAGE
Termination :
SMD/SMT
Resistance :
665Ohm
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Voltage - Rated :
50V
Packing Method :
TR, PUNCHED PAPER, 7 INCH
Case Code (Imperial) :
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Pbfree Code :
yes
Power Rating :
63mW
Datasheets
RN731JTTD6650F100
KOA Speer Electronics, Inc. RN731JTTD6650F100
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RN73 Series, Thin Film, 665Ohm, 0.063W 1/16W, ±1%, -55°C~155°C