RN731JTTD6650D100
Mfr.Part #
RN731JTTD6650D100
Description
RES 665 OHM 0.5% 1/16W 0603
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W
Resistance :
665Ohm
ECCN Code :
EAR99
Termination :
SMD/SMT
Case Code (Imperial) :
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Mounting Feature :
Surface Mount
Voltage - Rated :
50V
RN73
Power Rating :
63mW
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Tolerance :
±0.5%
Number of Terminations :
2
Case Code (Metric) :
Datasheets
RN731JTTD6650D100
KOA Speer Electronics, Inc. RN731JTTD6650D100
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RN73 Series, Thin Film, 665Ohm, 0.063W 1/16W, ±0.5%, -55°C~155°C