RN731JTTD6650B50
Mfr.Part #
RN731JTTD6650B50
Description
RES 665 OHM 0.1% 1/16W 0603
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
yes
Termination :
SMD/SMT
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Tolerance :
±0.1%
Case Code (Metric) :
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
ROHS3 Compliant
Case Code (Imperial) :
Weight :
2.012816mg
Series :
RN73
Power Rating :
63mW
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
yes
Height :
450μm
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Additional Feature :
Ultra Precision
Voltage - Rated :
50V
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W
Resistance :
665Ohm
Datasheets
RN731JTTD6650B50
KOA Speer Electronics, Inc. RN731JTTD6650B50
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RN73 Series, Thin Film, 665Ohm, 0.063W 1/16W, ±0.1%, -55°C~155°C