RN731JTTD6650B25
Mfr.Part #
RN731JTTD6650B25
Description
RES 665 OHM 0.1% 1/16W 0603
Chip Resistor - Surface Mount
Power Rating :
63mW
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Case Code (Imperial) :
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Voltage - Rated :
50V
2
Case Code (Metric) :
Weight :
2.012816mg
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Tolerance :
±0.1%
Resistance :
665Ohm
Additional Feature :
Ultra Precision
Termination :
SMD/SMT
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
RN73
Height :
450μm
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Datasheets
RN731JTTD6650B25
KOA Speer Electronics, Inc. RN731JTTD6650B25
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RN73 Series, Thin Film, 665Ohm, 0.063W 1/16W, ±0.1%, -55°C~155°C