RN731JTTD65R7F50
Mfr.Part #
RN731JTTD65R7F50
Description
RES 65.7 OHM 1% 1/16W 0603
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W
JESD-609 Code :
e3
Tolerance :
±1%
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Construction :
RECTANGULAR PACKAGE
Additional Feature :
Ultra Precision
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Resistance :
65.7Ohm
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Mounting Feature :
Surface Mount
Power Rating :
63mW
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Height :
450μm
EAR99
Voltage - Rated :
50V
RN73
Weight :
2.012816mg
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Feature :
Moisture Resistant
Termination :
SMD/SMT
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Case Code (Imperial) :
Case Code (Metric) :
Datasheets
RN731JTTD65R7F50
KOA Speer Electronics, Inc. RN731JTTD65R7F50
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RN73 Series, Thin Film, 65.7Ohm, 0.063W 1/16W, ±1%, -55°C~155°C