RN731JTTD65R7F25
Mfr.Part #
RN731JTTD65R7F25
Description
RES 65.7 OHM 1% 1/16W 0603
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Resistor Type :
FIXED RESISTOR
Case Code (Imperial) :
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
JESD-609 Code :
e3
Power Rating :
63mW
Tolerance :
±1%
Additional Feature :
Ultra Precision
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W
Resistance :
65.7Ohm
RN73
Case Code (Metric) :
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Terminal Shape :
WRAPAROUND
Termination :
SMD/SMT
Number of Terminations :
2
Voltage - Rated :
50V
Mounting Feature :
Surface Mount
Datasheets
RN731JTTD65R7F25
KOA Speer Electronics, Inc. RN731JTTD65R7F25
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RN73 Series, Thin Film, 65.7Ohm, 0.063W 1/16W, ±1%, -55°C~155°C