RN731JTTD65R7F100
Mfr.Part #
RN731JTTD65R7F100
Description
RES 65.7 OHM 1% 1/16W 0603
Chip Resistor - Surface Mount
Height :
450μm
Additional Feature :
Ultra Precision
RN73
Case Code (Metric) :
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Termination :
SMD/SMT
Weight :
2.012816mg
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Power Rating :
63mW
Resistance :
65.7Ohm
Tolerance :
±1%
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Packaging :
Tape and Reel (TR)
JESD-609 Code :
e3
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Voltage - Rated :
50V
Surface Mount :
yes
Case Code (Imperial) :
WRAPAROUND
Datasheets
RN731JTTD65R7F100
KOA Speer Electronics, Inc. RN731JTTD65R7F100
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RN73 Series, Thin Film, 65.7Ohm, 0.063W 1/16W, ±1%, -55°C~155°C