RN731JTTD65R7D25
Mfr.Part #
RN731JTTD65R7D25
Description
RES 65.7 OHM 0.5% 1/16W 0603
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Tolerance :
±0.5%
0603 (1608 Metric)
Weight :
2.012816mg
Power Rating :
63mW
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W
Terminal Shape :
WRAPAROUND
Height :
450μm
Pbfree Code :
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Resistance :
65.7Ohm
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Case Code (Imperial) :
Construction :
RECTANGULAR PACKAGE
Voltage - Rated :
50V
Number of Terminations :
2
Case Code (Metric) :
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C