RN731JTTD65R7B25
Mfr.Part #
RN731JTTD65R7B25
Description
RES 65.7 OHM 0.1% 1/16W 0603
Chip Resistor - Surface Mount
Additional Feature :
Ultra Precision
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Power Rating :
63mW
Voltage - Rated :
50V
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Case Code (Metric) :
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W
Resistance :
65.7Ohm
JESD-609 Code :
e3
Case Code (Imperial) :
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
1 (Unlimited)
Pbfree Code :
yes
Tolerance :
±0.1%
Termination :
SMD/SMT
Datasheets
RN731JTTD65R7B25
KOA Speer Electronics, Inc. RN731JTTD65R7B25
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RN73 Series, Thin Film, 65.7Ohm, 0.063W 1/16W, ±0.1%, -55°C~155°C