RN731JTTD6572F50
Mfr.Part #
RN731JTTD6572F50
Description
RES 65.7K OHM 1% 1/16W 0603
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Height :
450μm
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Resistance :
65.7kOhm
Termination :
SMD/SMT
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Case Code (Metric) :
2
Power Rating :
63mW
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Additional Feature :
Ultra Precision
Tolerance :
±1%
Case Code (Imperial) :
0603 (1608 Metric)
Voltage - Rated :
50V
Datasheets
RN731JTTD6572F50
KOA Speer Electronics, Inc. RN731JTTD6572F50
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RN73 Series, Thin Film, 65.7kOhm, 0.063W 1/16W, ±1%, -55°C~155°C