RN731JTTD6572F25
Mfr.Part #
RN731JTTD6572F25
Description
RES 65.7K OHM 1% 1/16W 0603
1 (Unlimited)
Case Code (Metric) :
Tolerance :
±1%
Resistance :
65.7kOhm
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Height :
450μm
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Number of Terminations :
2
Additional Feature :
Ultra Precision
ECCN Code :
EAR99
Power Rating :
63mW
Packing Method :
TR, PUNCHED PAPER, 7 INCH
Weight :
2.012816mg
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Termination :
SMD/SMT
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Case Code (Imperial) :
Voltage - Rated :
50V
Datasheets
RN731JTTD6572F25
KOA Speer Electronics, Inc. RN731JTTD6572F25
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RN73 Series, Thin Film, 65.7kOhm, 0.063W 1/16W, ±1%, -55°C~155°C