RN731JTTD6572D100
Mfr.Part #
RN731JTTD6572D100
Description
RES 65.7K OHM 0.5% 1/16W 0603
Chip Resistor - Surface Mount
Voltage - Rated :
50V
Termination :
SMD/SMT
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
RECTANGULAR PACKAGE
Case Code (Metric) :
Tolerance :
±0.5%
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Factory Lead Time :
11 Weeks
Case Code (Imperial) :
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W
Resistance :
65.7kOhm
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Number of Terminations :
2
Power Rating :
63mW
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Height :
450μm
Datasheets
RN731JTTD6572D100
KOA Speer Electronics, Inc. RN731JTTD6572D100
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RN73 Series, Thin Film, 65.7kOhm, 0.063W 1/16W, ±0.5%, -55°C~155°C