RN731JTTD6572B25
Mfr.Part #
RN731JTTD6572B25
Description
RES 65.7K OHM 0.1% 1/16W 0603
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Series :
RN73
Termination :
SMD/SMT
ROHS3 Compliant
Pbfree Code :
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Tolerance :
±0.1%
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Resistance :
65.7kOhm
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Voltage - Rated :
50V
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Case Code (Imperial) :
Power Rating :
63mW