RN731JTTD6571F50
Mfr.Part #
RN731JTTD6571F50
Description
RES 6.57K OHM 1% 1/16W 0603
Chip Resistor - Surface Mount
Case Code (Metric) :
Termination :
SMD/SMT
1 (Unlimited)
Voltage - Rated :
50V
Terminal Shape :
WRAPAROUND
TR, PUNCHED PAPER, 7 INCH
JESD-609 Code :
e3
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Resistance :
6.57kOhm
Tolerance :
±1%
Resistor Type :
FIXED RESISTOR
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Additional Feature :
Ultra Precision
Surface Mount
Case Code (Imperial) :
Power Rating :
63mW
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Tape and Reel (TR)
Datasheets
RN731JTTD6571F50
KOA Speer Electronics, Inc. RN731JTTD6571F50
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RN73 Series, Thin Film, 6.57kOhm, 0.063W 1/16W, ±1%, -55°C~155°C