RN731JTTD6571F25
Mfr.Part #
RN731JTTD6571F25
Description
RES 6.57K OHM 1% 1/16W 0603
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W
Voltage - Rated :
50V
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Additional Feature :
Ultra Precision
Resistance :
6.57kOhm
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Tolerance :
±1%
Case Code (Metric) :
Series :
RN73
Resistor Type :
FIXED RESISTOR
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
JESD-609 Code :
e3
Composition :
Thin Film
Power Rating :
63mW
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Termination :
SMD/SMT
Terminal Shape :
WRAPAROUND
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Package / Case :
0603 (1608 Metric)
Weight :
2.012816mg
TR, PUNCHED PAPER, 7 INCH
Height :
450μm
Case Code (Imperial) :
Datasheets
RN731JTTD6571F25
KOA Speer Electronics, Inc. RN731JTTD6571F25
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RN73 Series, Thin Film, 6.57kOhm, 0.063W 1/16W, ±1%, -55°C~155°C