RN731JTTD6571F100
Mfr.Part #
RN731JTTD6571F100
Description
RES 6.57K OHM 1% 1/16W 0603
Resistance :
6.57kOhm
Tolerance :
±1%
Weight :
2.012816mg
Packaging :
Tape and Reel (TR)
JESD-609 Code :
e3
Voltage - Rated :
50V
Terminal Shape :
WRAPAROUND
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Resistor Type :
FIXED RESISTOR
Case Code (Metric) :
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
RECTANGULAR PACKAGE
Additional Feature :
Ultra Precision
Power Rating :
63mW
Feature :
Moisture Resistant
Termination :
SMD/SMT
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Number of Terminations :
2
Height :
450μm
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Case Code (Imperial) :
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Package / Case :
0603 (1608 Metric)
Datasheets
RN731JTTD6571F100
KOA Speer Electronics, Inc. RN731JTTD6571F100
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RN73 Series, Thin Film, 6.57kOhm, 0.063W 1/16W, ±1%, -55°C~155°C