RN731JTTD6571F10
Mfr.Part #
RN731JTTD6571F10
Description
RES 6.57K OHM 1% 1/16W 0603
Tolerance :
±1%
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Resistor Type :
FIXED RESISTOR
2
Working Voltage :
75V
EAR99
Terminal Shape :
WRAPAROUND
Composition :
Thin Film
JESD-609 Code :
e3
TR, PUNCHED PAPER, 7 INCH
Additional Feature :
Ultra Precision
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W
Temperature Coefficient :
±10ppm/°C
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Resistance :
6.57kOhm
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Datasheets
RN731JTTD6571F10
KOA Speer Electronics, Inc. RN731JTTD6571F10
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RN73 Series, Thin Film, 6.57kOhm, 0.063W 1/16W, ±1%, -55°C~155°C