RN731JTTD6571D50
Mfr.Part #
RN731JTTD6571D50
Description
RES 6.57K OHM 0.5% 1/16W 0603
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W
Composition :
Thin Film
JESD-609 Code :
e3
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Resistor Type :
FIXED RESISTOR
Resistance :
6.57kOhm
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
TR, PUNCHED PAPER, 7 INCH
Working Voltage :
75V
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
1 (Unlimited)
Terminal Shape :
WRAPAROUND
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Tolerance :
±0.5%
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Surface Mount :
yes
Pbfree Code :
yes
Datasheets
RN731JTTD6571D50
KOA Speer Electronics, Inc. RN731JTTD6571D50
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RN73 Series, Thin Film, 6.57kOhm, 0.063W 1/16W, ±0.5%, -55°C~155°C