RN731JTTD6571D25
Mfr.Part #
RN731JTTD6571D25
Description
RES 6.57K OHM 0.5% 1/16W 0603
RN73
Case Code (Imperial) :
Surface Mount :
yes
Termination :
SMD/SMT
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W
Thin Film
Terminal Shape :
WRAPAROUND
Resistor Type :
FIXED RESISTOR
Surface Mount
Weight :
2.012816mg
JESD-609 Code :
e3
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Case Code (Metric) :
Pbfree Code :
yes
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Resistance :
6.57kOhm
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Tolerance :
±0.5%
Height :
450μm
EAR99
Voltage - Rated :
50V
Power Rating :
63mW
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Packing Method :
TR, PUNCHED PAPER, 7 INCH
Datasheets
RN731JTTD6571D25
KOA Speer Electronics, Inc. RN731JTTD6571D25
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RN73 Series, Thin Film, 6.57kOhm, 0.063W 1/16W, ±0.5%, -55°C~155°C