RN731JTTD6571D10
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
RN731JTTD6571D10
Manufacturer
KOA Speer Electronics, Inc.
Package / Case
0603 (1608 Metric)
Datasheet
Download
Description
RES 6.57K OHM 0.5% 1/16W 0603
Manufacturer :
KOA Speer Electronics, Inc.
Product Category :
Chip Resistor - Surface Mount
Series :
RN73
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Temperature Coefficient :
±10ppm/°C
Feature :
Moisture Resistant
Number of Terminations :
2
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Tolerance :
±0.5%
Resistance :
6.57kOhm
ECCN Code :
EAR99
Package / Case :
0603 (1608 Metric)
Surface Mount :
yes
Terminal Finish :
Matte Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W
Packing Method :
TR, PUNCHED PAPER, 7 INCH
Working Voltage :
75V
Mounting Feature :
Surface Mount
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm