RN731JTTD6571B50
Mfr.Part #
RN731JTTD6571B50
Description
RES 6.57K OHM 0.1% 1/16W 0603
Voltage - Rated :
50V
Pbfree Code :
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Tolerance :
±0.1%
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
0603 (1608 Metric)
Termination :
SMD/SMT
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Case Code (Metric) :
RN73
Power Rating :
63mW
Additional Feature :
Ultra Precision
Surface Mount :
yes
Case Code (Imperial) :
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W
Resistance :
6.57kOhm