RN731JTTD6571B25
Mfr.Part #
RN731JTTD6571B25
Description
RES 6.57K OHM 0.1% 1/16W 0603
ROHS3 Compliant
Termination :
SMD/SMT
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Number of Terminations :
2
Case Code (Imperial) :
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Pbfree Code :
RN73
Additional Feature :
Ultra Precision
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W
Resistance :
6.57kOhm
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Case Code (Metric) :
Power Rating :
63mW
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Tolerance :
±0.1%
Power (Watts) :
0.063W 1/16W