RN731JTTD6571B05
Mfr.Part #
RN731JTTD6571B05
Description
RES 6.57K OHM 0.1% 1/16W 0603
Tolerance :
±0.1%
Resistance :
6.57kOhm
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Temperature Coefficient :
±5ppm/°C
1 (Unlimited)
Additional Feature :
Ultra Precision
JESD-609 Code :
e3
FIXED RESISTOR
Working Voltage :
75V
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Datasheets
RN731JTTD6571B05
KOA Speer Electronics, Inc. RN731JTTD6571B05
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RN73 Series, Thin Film, 6.57kOhm, 0.063W 1/16W, ±0.1%, -55°C~155°C