RN731JTTD6571A25
Mfr.Part #
RN731JTTD6571A25
Description
RES 6.57K OHM 0.05% 1/16W 0603
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Tolerance :
±0.05%
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
WRAPAROUND
Working Voltage :
75V
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
0603 (1608 Metric)
Additional Feature :
Ultra Precision
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Resistance :
6.57kOhm
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W