RN731JTTD6570F25
Mfr.Part #
RN731JTTD6570F25
Description
RES 657 OHM 1% 1/16W 0603
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
RECTANGULAR PACKAGE
Power Rating :
63mW
EAR99
Weight :
2.012816mg
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Terminal Finish :
Matte Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
Case Code (Metric) :
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Case Code (Imperial) :
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Voltage - Rated :
50V
Additional Feature :
Ultra Precision
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Height :
450μm
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
JESD-609 Code :
e3
Termination :
SMD/SMT
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Resistance :
657Ohm
Tolerance :
±1%
Datasheets
RN731JTTD6570F25
KOA Speer Electronics, Inc. RN731JTTD6570F25
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RN73 Series, Thin Film, 657Ohm, 0.063W 1/16W, ±1%, -55°C~155°C