RN731JTTD6570F100
Mfr.Part #
RN731JTTD6570F100
Description
RES 657 OHM 1% 1/16W 0603
e3
Termination :
SMD/SMT
TR, PUNCHED PAPER, 7 INCH
Voltage - Rated :
50V
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
RECTANGULAR PACKAGE
Height :
450μm
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Tolerance :
±1%
Resistance :
657Ohm
Case Code (Imperial) :
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Power Rating :
63mW
Additional Feature :
Ultra Precision
Case Code (Metric) :
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Datasheets
RN731JTTD6570F100
KOA Speer Electronics, Inc. RN731JTTD6570F100
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RN73 Series, Thin Film, 657Ohm, 0.063W 1/16W, ±1%, -55°C~155°C