RN731JTTD6570D25
Mfr.Part #
RN731JTTD6570D25
Description
RES 657 OHM 0.5% 1/16W 0603
Pbfree Code :
Operating Temperature :
-55°C~155°C
2
Case Code (Metric) :
Tolerance :
±0.5%
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Case Code (Imperial) :
Resistance :
657Ohm
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W
Power Rating :
63mW
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
WRAPAROUND
Voltage - Rated :
50V
Height :
450μm
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Termination :
SMD/SMT
Weight :
2.012816mg
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Datasheets
RN731JTTD6570D25
KOA Speer Electronics, Inc. RN731JTTD6570D25
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RN73 Series, Thin Film, 657Ohm, 0.063W 1/16W, ±0.5%, -55°C~155°C